Interi po kalon momente të mira këtë sezon në garat si brenda Italisë ashtu edhe ato europiane. Verën e ardhshme…
Irlandezi Conor McGregor ka renditur arsyet e humbjes së tij ndaj Khabib Nurmagomedov në katër pika. McGregor pësoi ndaj rusit…
Sfida midis Flamurtari-Tirana mbylli fazën e parë të kampionatit shqiptar, ndërsa menjëherë në fundjavë, do të startojë edhe java e…
Hetimit Tatimor i Anglisë ka bërë të ditur se është duke zhvilluar një hetim për 44 klube dhe 171 lojtarë…
Një detaj nga konferenca e mbrëmshme për media e Ronaldos nuk ka kaluar pa u vërejtur. Cristiano Ronaldo pati një…
Ylli portugez i Juventusit, Cristiano Ronaldo, do të rikthehet në stadiumin e ish-klubit të tij, Old Trafford, në ndeshjen kundër…
11 gola dhe 6 asistime është bilanci i kësaj xhiroje nga futbollistët shqiptarë. Florent Muslija shkëlqeu prapë në Bundesligë, tjetër…
Ka mjaftuar një gol i brazilianit Danilo Alves, që Flamurtari të marrë 3 pikët e plota në sfidën ndaj Tiranës,…
Përfaqësuesja U-17 e Kosovës në futboll, më 29 tetor, do të luajë kundër Zvcirës, që në radhët e saj ka…
Ka përfunduar në barazim pa gola pjesa e parë ndërmjet Flamurtarit dhe Tiranës e vlefshme për javën e 9-të në…
Ish-numri një i Real Madridit ka folur për portierët që po kalojnë formën më të mirë aktualisht. Iker Casillas mendon…
Gabriele Gravina është zgjedhur presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, pasi ka marrë 97.2% të votave që në raundin e…

Lajmet e fundit

Demokratët e Grupseksionit Barking dhe Dagenham, degës PD në Britani të Madhe, mblidhen më 29 tetor

Politikë

Demokratët e Grupseksionit Barking dhe Dagenham, degës PD në Britani të Madhe, mblidhen më 29 tetor

Demokratët kanë nis organizimin kudo që janë jashtë apo brenda Shqipërisë për të dhënë më të mirën për vendin, për të dhënë alternativën, për t’u organizuar dita-ditës më objektivin e...

Plehrat në Fier shkaktojnë helme të dëmshme për njerëzit

Aktualitet

Plehrat në Fier shkaktojnë helme të dëmshme për njerëzit

Mbi 100 ton me mbetje urbane shkarkohen në një ditë në fushën e plehrave të Fierit në lagjen Sheq.Banesat me malin e mbetjeve janë shumë pranë. Kjo fushë nuk është...

Tabaku jep 6 arsyet pse Rama po transferon lojërat e fatit në online

Politikë

Tabaku jep 6 arsyet pse Rama po transferon lojërat e fatit në online

Deputetja demokrate, Jorida Tabaku, thekson se Rama do të mbyllë të gjitha lojërat e fatit në vend, në mënyrë që të gjitha paratë e shqiptarëve t’ia marrë BastArena, kompania sportive...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!