Reali i Madridit dhe Roma janë dy skuadrat e radhës, që sigurojnë një vend në fazën e 1/16-ave të Ligës…
FIFA ka pezulluar përkohësisht presidentin e Federatës së Futbollit të Afganistanit (AFF) Keramuudin Karim, pasi akuzohet se ka abuzuar fizikisht…
Nuk ka kurrë paqe për Diego Armando Maradonën, i cili në një mënyrë apo tjetër mbetet në qendrën e vëmendjes.…
Nuk është më një mister që sezonin e ardhshëm Bayerni i Munihut do t’i nënshtrohet një revolucioni sa i përket…
Ata luanin në një skuadër të bekuar, me dhunti magjike, që triumfuan në Kupën e Botës 20 vite më parë,…
Mbrëmjen e sotme do të luhen sfida interesante në Ligën e Kampionëve. Grupi B ka ende një dilemë se kush…
Ndeshjet që do të luhen sot në Ligën e Kampioneve mund të detyrojnë disa nga emrat e mëdhenj të kontinentit…
Një pjesë e klubeve të Kategorisë Superiore kanë marrë pak javë më parë lajmin e mirë se në arkat e…
Ylli i Juventusit Cristiano Ronaldo e ka ftuar Lionel Messin që t’i bashkohet atij në Serie A. Ronaldo u largua…
Eden Hazard mendon se Manchester City është skuadra më e mirë në Premierligë pavarësisht se Chelsea ia shkaktoi dje humbjen…
Tottenham Hotspur fitoi 2-0 kundër Leicester duke u pozicionuar në vendin e tretë. Në Spanjë, Barcelona ka shkatërruar me poker…
Flamurtari-Laçi, një përballje për Europën. Në konferencën për shtyp trajneri i Flamurtarit Ilir Daja, së bashku me mesfushorin brazilian Elton…

Lajmet e fundit

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Kuriozitete

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Një vajzë zgjodhi të priste ditëlindjen e saj që ti jepte lamtumirën të dashurit tradhtar. Tiana Perea po festonte 21-vjetorin në shtëpi me miqtë dhe të dashurin, kur bëri një fjalim...

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Bota Shqiptare

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Më 15 nëntor, Zyra për Koordinim të Shërbimeve të Sigurisë së Serbisë, mbajti mbledhje, ku mori disa vendime në raport me Kosovën. Aty morën pjesë shërbimi sekret civil, dy shërbimet...

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Kulturë

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e Këngës në RTSH pas 10 vitesh. Kjo mungesë e ka një arsye. “Në festivalin e madh nuk mund të marrësh pjesë çdo vit. Për vitet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!