Cristiano Ronaldo vijon të thellojë rekordin e tij në Champions, pasi në këtë edicion ka shënuar në të 10 takimet,…
Të gjithë menduan se gjithçka kishte përfunduar pas asaj humbjeje turpëruese 0-3 në ndeshjen e parë në Torino, por Juventusi…
Në “Santiago Bernabeu” do të luhet sonte akti i dytë çerekfinal i “Champions League” mes Real Madrid dhe Juventusit. ‘Galaktikët’…
Do të luhen sonte dy ndeshjet çerekfinale të Uefa Champions League. Kampionët në fuqi të Europës, Reali i Madridit, do…
Sot 65 ditë nga nisja e Botërorit në Rusi është zbuluar edhe kënga që do të shoqërojë këtë eveniment. Këtë…
Vendosja e drejtësisë nga femrat nuk është e rrallë, por në botën e futbollit ishte deri para pak kohësh. Po…
Bayren do të pres mbrëmjen e sotme Sevillën, ndërsa Real Madrid do të pres Juventusin. Takimi i zhvilluar midis klubit…
Derbi angelz ishte takimi tjetër i zhvilluar në Champions League. Man.City priti Liverpoolin në ndeshjen e kthimit, me shpresën për…
Rey Manaj mund të blihet nga Granada për 1 milion euro.shuma, që Interi, sipas Gazzetta Dello Sport, do të përfitonte…
Çështja e hapur ndaj Skëndërbeut është pezulluar nga prokurorët për mungesë provash. Prej rreth 2 vitesh, hetimi për fiksim rezultatesh…
Kamza është duke rrezikuar seriozisht rënien nga Kategoria Superiore dhe në mungesë të rezultateve pozitive drejtuesit e klubit kanë shkarkuar…
Takimi i mbrëmshëm që solli eleminimin e Barcelonës nga Roma, u cilësua si dështimi më i madh i klubit katalanas,…

Lajmet e fundit

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Aktualitet

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Përse duhet mbështetur një protestë e një kauze të drejtë? Lexoni “ They first came...” të pastorit gjerman Martin Niemöller. Ne fillim erdhen... -Ne filim erdhen per komunistetUne nuk fola se nuk...

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Sport

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Më shumë se goli, tifozët shqiptarë i ka gëzuar prania e yllit të Realit, futbollistit të Uellsit Gareth Bale. Pak çaste pas përfundimit të ndeshjes një situatë e pazakontë është...

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Globi

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Policia italiane konfiskoi tetë vila të ndërtuara në mënyrë të paligjshme nga anëtarët e mafias në zonën e Romës. Plot 600 agjentë policie u angazhuan për këtë mision, kundër një klani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!