Partizani "rrëmbeu" një pikë në transfertën e Durrësit përballë Teutës, duke thelluar në +5 distancën me ndjekësit. Një pikë që…
Tirana është rikthyer te fitorja në Kategorinë Superiore pas plot një faze. Bardheblutë mundën Kastriotin, skuadrën të cilën kishin mundur…
Fundi i çdo viti është koha për të bërë bilance dhe për të përpiluar klasifikime në çdo aspekt dhe sporti…
Jose Mourinho ka thënë e asnjë nga lojtarët e tij nuk ka kërkuar të largohet nga Manchester United gjatë afatit…
Një lajm të hidhur ka marrë ditën e sotme bota e futbollit, dhe në veçanti skuadra e Milanit. Bëhet fjalë…
Simone Inzaghi dhe vëllai i tij Filippo janë dy trajnerë të kampionatit italian që nuk po përmbushin objektivat e skuadrave…
Kombëtarja U-19 e Kosovës i ka mësuar sot kundërshtarët për ndeshjet për kualifikime në Kampionatin Evropian për grupmoshën U-19. Në…
Lautaro Martinez, sulmuesi argjentinas i Interit, ka përplasur një grua në qendër të Milanos me makinën e tij Porsche Boxster.…
Është hedhur sot, në Nion të Zvicrës, në selinë e UEFA-s, shorti për kualifikueset e Kampionatit Europian për U-17 dhe…
Të gjitha indiciet sugjerojnë largimin e Elseid Hysajt nga Napoli. Nga blerjaj e Malciut, që mbulon pikërisht krahun e djathtë…
Juventus-Inter po afron. Të premten në mbrëmje në Allianz Stadium do të vihet në skenë derbi i Italisë dhe një…
​Chelsea i ka filluar bisedimet me Napolin për transferimin e yllit të Kombëtares së Shqipërisë, Elseid Hysaj të cilin anglezët…

Lajmet e fundit

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Bota Shqiptare

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Më 15 nëntor, Zyra për Koordinim të Shërbimeve të Sigurisë së Serbisë, mbajti mbledhje, ku mori disa vendime në raport me Kosovën. Aty morën pjesë shërbimi sekret civil, dy shërbimet...

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Kulturë

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e Këngës në RTSH pas 10 vitesh. Kjo mungesë e ka një arsye. “Në festivalin e madh nuk mund të marrësh pjesë çdo vit. Për vitet...

Studentja Ervisa Shehu: Rama takim me dekanë dhe rektorë që i akuzon për korrupsion

Aktualitet

Studentja Ervisa Shehu: Rama takim me dekanë dhe rektorë që i akuzon për korrupsion

Ervisa Shehu, studente pranë Fakultetit të Shkencave Sociale, thotë në studion e Ora News, thotë se do të jetë në protestë deri ditën e fundit kur kryeministri Rama të dalë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!