Kosovare Asllani përfaqëson Suedinë në futboll në arenën ndërkombëtare, por nuk i harron kurrë rrënjët e saj. Madje, ajo është…
Shqipëria ka mësuar kundërshtarët e kualifikueseve të Euro 2020. Kombëtarja kuqezi bën pjesë në grupin H sëbashku me Francën, Turqinë,…
Familja e Cristiano Ronados shpërthen në akuza pasi Luka Modric fitoi Çmimin e Topit të Artë. Më konkretisht, motra e…
Manchester City e PSG janë sërish në telashe. Skuadra kampione e Anglisë dhe ajo kampione e Francës rrezikojnë seriozisht përjashtimin…
Shfaqja e racizmit në stadiumet angleze konsiderohet një akt i rëndë dhe si i tillë dënohet ashpër si nga autoritetet…
Luka Modrici i dha fund dominimit 10-vjeçar të Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos për Topin e Artë, megjithatë triumfi i…
Tashmë nuk ka më dilema. Luka Modric është fituesi i “Topit të Artë” për vitin 2018.
Sapo ka nisur në Paris ceremonia e “Topit të Artë”. Kylian Mbappe ka marrë trofeun e parë në këtë mbrëmje…
E hëna e 3 dhjetorit është dita e Topit të Artë. Mbrëmjen e sotme në Paris të Francës në orën…
 “Shqipëria ka më shumë shanse sesa në EURO 2016 për t’ia dalë mbanë”. E thotë Giani De Biasi, trajneri që…
Komiteti Ekzekutiv i UEFA ka aprovuar kompeticionin e ri për klube, i cili do të startojë që nga viti 2021.…
Pasi ka përfunduar shorti për ndarjen në grupe të 55 skuadrave përfaqësuese, ku Shqipëria u vendos në grupin H sëbashku…

Lajmet e fundit

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Aktualitet

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Gazeta e njohur zvicerane, Neue Zuercher Zeitung shkruan se protestat e studentëve e kanë vendosur establishmentin në Shqipëri nën presion. Sipas gazetarit Volker Pabst, që ka publikuar një reportazh nga protestat...

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Aktualitet

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Një aksident ka ndodhur në Elbasan, kur një automjet ka përplasur një fëmijë 8-vjeçar. Sipas Policisë Vendore, mësohet se, E. G., 26 vjeç, banues në fshatin Fanjë, në rrugën “Qemal Stafa”...

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Kuriozitete

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Një vajzë zgjodhi të priste ditëlindjen e saj që ti jepte lamtumirën të dashurit tradhtar. Tiana Perea po festonte 21-vjetorin në shtëpi me miqtë dhe të dashurin, kur bëri një fjalim...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!