Vllaznia i është përgjigjur Erzenit dhe Dinamos dhe pas fitores 3-0 ndaj Burrelit e ka çuar sërish në katër pikë…
Milani ka arritur që të fitojë me rezultatin 2-1 kundër Parmës në javën e 14 të Serie A duke shkuar…
Menjëherë pas shortin për Euro 2020, ka reaguar trajneri i Shqipërisë, Kristian Panuçi. Për “TVSH” ai u shpreh:  Komenti i…
Kosovës i ka rënë shorti të luajë me Anglinë në Grupin A, në kualifikime për Kampionatin Evropian, EURO 2020.Kosova mësoi…
U hodh në Dublin shorti i eliminatroreve për europianin ‘Euro 2020’.  Kombëtarja Shqiptare ka rënë në grupin H ku janë, Franca, Islandë,…
Pas një ore, në mesditë, në orën 12:00, në Dublin të Irlandës do të nisë rrugëtimi për në Euro 2020,…
Juventusi e ka mundur bindshëm 3-0 Fiorentinën të shtunën në Florencë, duke e zgjatur në pesë ecurinë e fitoreve radhazi…
Kamza ka një ndeshje të vështirë të dielën në fushën e Laçit. Pikët janë të domosdoshme për situatën që ndodhet…
Marco Reus në minutën e 40’ dhe Paco Alcacer në të parën shtesë, shënuan dy golat që i dhanë fitoren…
Shqipëria dhe Kosova me sytë nga Dublini për të zbuluar se cilat do të jenë rivalet e tyre në rrugëtimin…
Shtohet lista e pretendentëve për Thorgan Hazard, vëllain e vogël të yllit të Chelsea-it, Eden Hazard. Sulmuesi i Borussia Moenchengladbach…
Talenti i  Shpresave, Aristidi Kolaj ka shënuar një gol tjetër në kampionatin e të rinjve, me Sasuolon në një takim…

Lajmet e fundit

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Kuriozitete

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Një vajzë zgjodhi të priste ditëlindjen e saj që ti jepte lamtumirën të dashurit tradhtar. Tiana Perea po festonte 21-vjetorin në shtëpi me miqtë dhe të dashurin, kur bëri një fjalim...

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Bota Shqiptare

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Më 15 nëntor, Zyra për Koordinim të Shërbimeve të Sigurisë së Serbisë, mbajti mbledhje, ku mori disa vendime në raport me Kosovën. Aty morën pjesë shërbimi sekret civil, dy shërbimet...

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Kulturë

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e Këngës në RTSH pas 10 vitesh. Kjo mungesë e ka një arsye. “Në festivalin e madh nuk mund të marrësh pjesë çdo vit. Për vitet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!