Tirana është në krizë totale. Bardheblutë dështuan për të marrë pikë ndaj Partizanit, edhe pse në "Selman Stërmasi" ishin ata…
Partizani ka mundur sërish Tiranën me rezultatin 2-1, në “Selman Stërmasi”. Sa herë këto dy ekipe përplasen mes tyre, ka…
Partizani po luan përballë Tiranës në "Selman Stërmasi" në derbin numër 150 të kryeqytetit. Të kuqtë janë ato që nisën…
Partizani po luan përballë Tiranës në "Selman Stërmasi" në derbin numër 150 të kryeqytetit. Të kuqtë janë ato që nisën…
Derbi i kryeqytetit rikthet sot prej orës 18:00 në stadiumin “Selman Stërmasi”. Takimi ndërmjet Partizanit dhe Tiranës sjell në skenë…
Finalja e dytë e kupës së Liberdadores do të luhet në Spanjë, në stadiumin “Santiago Bernabeu”. Pas diskutimeve të shumta,…
Në renditjen e hartuar nga prestigjiozja spanjolle “Marca”, e cila shqyrton golat e “tridentëve” në kampionatet përkatëse, befasia është ai…
Instituti i statistikave, IFFHS ka publikuar sot renditjen e trajnerëve më të mirë në Botë për atë që kanë fituar…
Një nga talentet e ardhshëm të Spanjës, Brahim Diaz ka vendosur të largohet nga Manchester City me të cilët kontrata…
Koha do të ndalet, e gjithë vëmëndja do të kthehet në stadiumin “Selman Stërmasi”, aty ku rivalët historikë, dy skuadra…
Milan sonte e pret në San Siro skuadrën modeste nga Luksemburgu, F91 Dudelange Milanit i duhet fitorja në këtë ndeshje,…
Mesfushori me origjinë shqiptare i Arsenalit, Granit Xhaka, dhe bashkëshortja e tij, Leonita, do të përballen me kritika të ashpra…

Lajmet e fundit

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Bota Shqiptare

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Më 15 nëntor, Zyra për Koordinim të Shërbimeve të Sigurisë së Serbisë, mbajti mbledhje, ku mori disa vendime në raport me Kosovën. Aty morën pjesë shërbimi sekret civil, dy shërbimet...

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Kulturë

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e Këngës në RTSH pas 10 vitesh. Kjo mungesë e ka një arsye. “Në festivalin e madh nuk mund të marrësh pjesë çdo vit. Për vitet...

Studentja Ervisa Shehu: Rama takim me dekanë dhe rektorë që i akuzon për korrupsion

Aktualitet

Studentja Ervisa Shehu: Rama takim me dekanë dhe rektorë që i akuzon për korrupsion

Ervisa Shehu, studente pranë Fakultetit të Shkencave Sociale, thotë në studion e Ora News, thotë se do të jetë në protestë deri ditën e fundit kur kryeministri Rama të dalë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!