Zërat mediatikë flasin për një largim të mundshëm të 33-vjeçarit kroat, pretendent kryesor për “Topin e Artë”, Luka Modriç. Për…
Sot është publikuar renditja e fundit për muajin nëntor nga FIFA sa i përket kombëtareve të futbollit, dhe Kombëtarja e…
Kosova e ka shënuar rritjen më të lartë deri më sot në renditjen zyrtare të FIFA-s, duke u renditur e…
Kur kanë mbetur vetëm dy ndeshje për të plotësuar fazën e grupeve Kontinenti i Vjetër njeh vetëm shtatë klube që…
Kanë përfunduar takimet e 5-ta në grupet e Champions League, ku Barcelona, Porto dhe Borussia Dortmund kanë siguruar kalimin në…
Atletico Madrid është skuadra e radhës që pret një biletë për në raundin e 1/16-ave të UEFA Champions League. Los…
Shkodran Mustafi nuk ka harruar që të urojë për Festën e Flamurit, duke postuar një foto në Instagram. Por, befasia…
Ekipi i Strugës është fituesi i edicionit të 10-të të Kupës Pavarësia, kompeticion i përvitshëm miqësor që organizohet nga Federata…
Sonte në mbrëmje luhet një ndeshje e madhe në Champions League pasi PSG pret në shtëpi anglezët e Liverpoolit. UEFA…
Federata Shqiptare e Futbollit u ka dhënë fund të gjitha spekulimeve të mediave se është në kërkim të një trajneri…
Portieri i Paris Saint-Germainit, Gianluigi Buffon, e ka lavdëruar sulmin e ekipit kundërshtar të tij, Liverpoolit, duke thënë se ata…
Që UEFA vepron me dy standarte kjo tashmë dihet dhe për këtë mjafton të shikosh dënimin shembullor që i dha…

Lajmet e fundit

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Aktualitet

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Gazeta e njohur zvicerane, Neue Zuercher Zeitung shkruan se protestat e studentëve e kanë vendosur establishmentin në Shqipëri nën presion. Sipas gazetarit Volker Pabst, që ka publikuar një reportazh nga protestat...

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Aktualitet

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Një aksident ka ndodhur në Elbasan, kur një automjet ka përplasur një fëmijë 8-vjeçar. Sipas Policisë Vendore, mësohet se, E. G., 26 vjeç, banues në fshatin Fanjë, në rrugën “Qemal Stafa”...

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Kuriozitete

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Një vajzë zgjodhi të priste ditëlindjen e saj që ti jepte lamtumirën të dashurit tradhtar. Tiana Perea po festonte 21-vjetorin në shtëpi me miqtë dhe të dashurin, kur bëri një fjalim...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!