Takimi/ Basha-ambasadorëve të BE-së:Të largohet Rama

basha-5

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha zhvilloi ditën e djeshme një drekë pune me ambasadorët e vendeve të BE-së në Tiranë. Pas drekës që ka zgjatur rreth 90 minuta, Basha ka folur për median, duke treguar edhe për çfarë ishte biseduar gjatë drekës.“Diskutuam për situatën politike dhe krizën ku është futur vendi. Diskutova me ambasadorët edhe për zgjidhjet për daljen e vendit nga kriza”, është shprehur Basha. Kreu i PD-së, Lulzim Basha është shprehur gjithashtu se partia dhe opozita ka mbështetjen e ndërkombëtarëve për protestën. “Kemi mbështetjen e aleatëve e partnerëve ndërkombëtar me të cilët jemi në kontakt”, ka thënë Basha për median.

 

 

 

 

 

Lini një përgjigje

Adresa juaj e emailit nuk do të bëhet publike. Fushat e detyrueshme janë shënjuar me *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>