Vëzhgimi/Pasi fitoi mandatin, Edvini u vërsulet qytetarëve egërsisht

edi-rama-konference_0

Edi Rama, i është rikthyer zakonit të vjetër duke ju përgjigjur me një gjuhë të ashpër dhe egoiste qytetarëve që i kërkojnë llogari në Facebook. Mesa duket Rama, harroi lutjet ndaj qytetarëve para 25 qershorit ku ju kërkonte timonin e vetëm dhe premtonte mrekullia. Sot ai është kthyer sërish ai që ishte, me urrejtje dhe arrogancë kundër kujtdo që ankohet për këtë ‘parajsë’ që ka ndërtuar Rama në Shqipëri.

Komentuesi: O daku viti 2017 e kena ujin akoma me orar m x ca turizmi po flet? Vjen turisti t lahet me sapllake?

Replika e Rames: Visuar Isi Dalipi unë s’kam shkop magjik dhe nuk besoj se kjo historia e ujit është e re për ty, ndërkohë qe zgjidhja e problemit kërkon kohe, durim, riorganizim, fonde dhe sjellje korrekte te gjithë konsumatoreve te kësaj pasurie te madhe qe kemi e qe e shpërdorojmë si s’ka me zi prej kaq shume vitesh! Sa për dijeni ujin e pijshëm e kane bashkite, as ministria e bujqësisë as ministria e imagjinatës, por natyrisht ky nuk është justifikim sepse ti ke te drejte ne thelb. Ndërsa atë kërcitjen për Bahamas mire është ta rishikosh se ke ngatrru person daj????

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lini një përgjigje

Adresa juaj e emailit nuk do të bëhet publike. Fushat e detyrueshme janë shënjuar me *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>