Audiopërgjimi i montuar?! Paloka zbulon skandalin

Diel, 07 October 2018 13:00

Pak ditë më parë ishte  ekspertiza e kryer në Angli ajo që vërtetoi se në videon e paraqitur nga PD kishte ndërhyrje.

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar arrest me burg për Albert Veliun. Veliu është personi që denoncoi publikisht në një intervistë për gazetarin Jetmir Olldashi dhe e publikuar nga Partia Demokratike se vëllai i Fatmir Xhafajt ishte i përfshirë në trafik droge. Po ashtu arrest me burg është dhënë dhe për kunatin e Veliut apo dëshmitarit X, i cili quhet Fredi Alizoti. Ky i fundit mësohet të jetë personi që në disa raste dublon Agron Xhafajn në përgjigjet që i jep Veliut.

Por nënkryetari i PD, Edi Paloka ka gjetur mospërputhje faktesh në vërtetësinë e ekspertizës angleze.

“A ka shqiptar qe te shpjegoj se si “anglezet” ,pa patur as zerin e Agron Xhafajt ( ne burg ne Itali) as te kunatit te Veliut , arriten ne kete perfundim ?!!”, shkruan Paloka.

Statusi i plotë

“Ne media eshte perhapur ( jo zyrtarisht) nga prokuroria e Rames , informacioni se “anglezet” kane “zbuluar” qe ne regjistrim nuk ka qene Agron Geron Xhafaj po kunati i A. Veliut...!!!
A ka shqiptar qe te shpjegoj se si “anglezet” ,pa patur as zerin e Agron Xhafajt ( ne burg ne Itali) as te kunatit te Veliut , arriten ne kete perfundim ?!!
A ka njeri me mend ne koke qe te besoj palacolliqet e Rames per te shpetuar veten dhe Xhafajn ?
Keta jane gati t’ja kalojne dhe paraardhesve te tyre prandaj duhen shporrur sa me pare.

Modifikuar më Diel, 07 October 2018 13:11

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Aktualitet

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Spektakli i shpifur i organizuar nga kryeministri dhe Alban Dudushi është diskredituar edhe live kur një nga studentët e pjesmarrës që ishin shitur nga organizatorët si protestues dhe që Rama...

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Aktualitet

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Një nga të ftuarat në studion e emisionit Dritare në News 24 ishte e prezantuar si studente, por në të vërtetë punon si juriste pranë Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe...

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Aktualitet

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Shefja e departamentit të Letërsisë në Fakultetin Filologjik Lili Sula e ftuar në studion e "Ora News", tha se nuk e di se çfarë pret më shumë ministrja e Arsimit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!